Mиp жeнщин

Всe о крaсoте и здoрoвье жeнщины: кoсмeтикa и пaрфюмepия, oтзывы и фoтoгaлeрeи

vyshyvanka-dlia-devochki

Українські вишиванки носити зараз модно. По перше – патріотично, по друге просто приємно і просто красиво. Особливо звертають на себе увагу вишиті сорочки ручної роботи. Їх можна одягати разом з діловим костюмом йдучи на роботу, або під джинси для зустрічі з друзями. Вони настільки вразили око сучасних кутюр’є, що все частіше використовують у своїх колекціях орнаменти української вишивки.

Для придбання якісної жіночої сорочки треба знати деякі секрети. Поговоримо про них.

Чому ручна робота така цінна?

Перш за все визначимося з ціновою категорією. Вишиванки жіночі ручної роботи як правило у три-чотири рази дорожчі за машинну роботу. Буває і більше. Чому так? По перше майстриня витрачає багато часу на виконання досконалої вишиванки. Це кропітка робота, що потребує уваги і певних навичок. У вишиванки виконаної хрестиком всі стіжки мають лежати в одну сторону, на звороті – лише горизонтально, або лише вертикально. Саме на зворотній бік слід в першу чергу звертати увагу, там не має бути жодних вузликів чи великих переходів.

Як обрати ідеальний тип покрою?

Визначитись з цим питанням допоможе лише примірка. Але знайте, що сорочки поділяються на три основні типи:

  • з ворітником стійкою – добре підійдуть сором’язливим молодим дівчатам;
  • без коміра – пасують пишним жінкам;
  • з відкидним коміром – підійде для «ділового стилю одягу».

Крім того бувають вишиванки можуть бути вишиті на полотні. Така сорочка вважається більш якісною. І звісно більше коштує. Або з вишитою вставкою. Такий варіант є більш практичним. Його можна носити щодня.

Матеріал

Традиційним матеріалом для вишитої сорочки вважають полотно з коноплі чи льна. Але завдяки різноманіттю тканин можна побачити вишиванки з бавовни, шовку тощо. Головне правило – тканина має бути приємна до тіла, вільно пропускати повітря. Адже носити сорочку доведеться в теплу пору року.

Види шиття

Традиційними вважають вишиванки виконані у техніці «хрестик». Це правда лише наполовину. Дійсно найбільшого поширення на Україні здобула ця техніка. Але в деяких регіонах майстрині надають перевагу шиттю гладдю. Популярними є вишиті сорочки жіночі з вирізуванням, штапівкою. Дуже елегантно та жіночно виглядає вишиванка з мережкою. Рідше зустрічаються варіанти з вишивкою бісером.

Також у кожного регіону, є свої переваги в кольоровій гаммі. На сьогодні ця різниця маже стерлась, але залишилися характерні орнаменти. Дуже гарно поєднуються в оздобленні червоний та чорний колір. Як говориться у пісні «червоний – то любов, а чорний – то журба». Менш традиційним вважається поєднання чорного та синього, або синього та блакитного. Досить поширена «святкова» вишивка – білим по білому. Та все ж найбільш популярна вишивка з використанням декількох яскравих колорів.

Інформацію взято з сайту: ukrglamour.com.ua